Jump to content
Karolina Bartnik-Kura

Manualne określanie nowości/bestsellerów

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

6 members have voted

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      41
    • Nie
      0

Recommended Posts

Ja bym jeszcze proponował aby była możliwość edycji daty dodania produktu do sklepu. W naszym przypadku, niektóre produkty mają premierę w określonym dniu (gry) ale dodajemy je do sklepu przed premierą (pre-order).
  • Like 1

Problem nie został rozwiązany. Ręczne ustawianie produktów jako nowości jest całkowicie niewystarczające, absolutnie konieczna jest możliwość edycji daty dodania produktu, tak jak pisali o tym poprzednicy. W przypadku nowych wydań produktów (książek, map itp.) konieczne jest ustawianie ich jako nowości. Niemal wszystkie dane w takim wypadku pozostają bez zmian, konieczna jest możliwość "resetowania" produktu jako nowości przez wpisanie do pola daty dodania produktu daty bieżącej. Po ustalonym czasie produkt taki powinien automatycznie znikać jako nowość, z wykorzystaniem działającego już mechanizmu Shopera.

Do tej pory, pracując na licencji samodzielnej, mieliśmy dostęp do bazy danych i problem rozwiązywaliśmy przy pomocy aplikacji wpisującej do pola daty dodania produktu jego datę aktualizacji. W momencie przejścia na licencję abonamentową ze zdziwieniem przyjęliśmy informację z pomocy Shopera, że pole daty dodania produktu nie jest dostępne w żadnej sposób, nawet poprzez API Shopera. Okazuje się, że nie mamy w ten sposób żadnego dostępu do edycji naszych własnych danych (przynajmniej niektórych).

Nie jestem w stanie podać takiej informacji. Dokładna data będzie znana dopiero jak paczka z tą funkcjonalnością będzie gotowa do wydania. Przed tym jeszcze wiele może się zdarzyć w testach.

Rozumiem. Zwracam natomiast uwagę, że pierwszy raz problem został zasygnalizowany przez użytkowników w marcu 2012 roku. Sześć i pół roku temu.

Ten akurat przypadek jest wyjątkowo paskudny. Funkcja nie tylko nie jest dostępna w samym Shoperze, ale dodatkowo żadna firma zewnętrza ani my sami nie możemy napisać aplikacji, która rozwiązuje problem - po prostu w wersji abonamentowej pole daty wprowadzenia produktu jest niedostępne do edycji i koniec dyskusji. W innych przypadkach, kiedy jest to możliwe i kiedy czas oczekiwania na reakcję jest równie tragicznie długi, piszemy własne aplikacje rozwiązujące problem, tutaj nie jest to technicznie możliwe.

W najbliższym czasie planujemy rozbudować funkcjonalność filtrowania i wykonywania zmian na wielu produktach jednocześnie, zmiana będzie obejmować również sterowanie parametrami promowania produktów. Zmiana  będzie polegać na dodaniu opcji do sterowania  włącz/wyłącz produkt jako nowość/bestseller.
Projekt jest już na ukończeniu, mam nadzieję że w przeciągu 1-2 aktualizacji uda nam się go Wam udostępnić.

Dnia 17.10.2018 at 09:57, Joanna Worona napisał:

W najbliższym czasie planujemy rozbudować funkcjonalność filtrowania i wykonywania zmian na wielu produktach jednocześnie, zmiana będzie obejmować również sterowanie parametrami promowania produktów. Zmiana  będzie polegać na dodaniu opcji do sterowania  włącz/wyłącz produkt jako nowość/bestseller.
Projekt jest już na ukończeniu, mam nadzieję że w przeciągu 1-2 aktualizacji uda nam się go Wam udostępnić.

Nadzieja okazała się płonną?

Od powyższej wypowiedzi minęły dwa miesiące, w związku z tym narzuca się pytanie, co Pani rozumie przez "najbliższy czas"? Jeszcze raz podkreślam, że w tym przypadku przejście do wersji abonamentowej okazało się dla nas regresem.

@MiA zawsze informuję Was zgodnie z moją aktualną wiedzą - w październiku otrzymałam informację o takich planach, więc w tej formie ją przekazałam.

Nie zawsze jednak nasze plany - mimo szczerych chęci - okazują się wykonalne w zakładanym terminie. 

Na pewno przed końcem roku już nie planujemy kolejnych aktualizacji, więc należy się spodziewać ich dopiero na początku roku 2019. 

Gdy funkcjonalność, którą zapowiadałam, będzie dopracowana i przejdzie szereg testów, wtedy ją wydamy. 

W marcu minie siedem lat od chwili pojawienia się problemu. Jest dla nas koszmarnie uciążliwy. Proszę chociaż zmienić status sugestii z "rozwiązane" na jakiś bardziej odpowiadający prawdzie.

Niestety nie mamy możliwości zmiany statusu sugestii na forum: ten tag został przeniesiony ze starego forum sugestii, gdzie sprawa została uznana ze rozwiązaną, a na aktualnym forum nie używamy takich tagów. :(

Szczęśliwie minęło kolejne półtora roku - rozumiem, że zmiana nie została do tej pory wykonana?