Jump to content
Elinet

Cena produktu uzależniona od ilości kupowanych produktów lub kwoty zamówienia

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

10 members have voted

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      41
    • Nie
      0

Recommended Posts

Ta dość istotna funkcjonalność umożliwiałaby zaoferowanie klientowi niższej ceny za produkt w przypadku zakupu hurtowego, np. przez podanie kilku progów ilości produktów, po których cena pojedynczego produktu ulegałaby obniżeniu. Ew próg mógłby dotyczyć nie ilości produktów a wartości zamówienia w przypadku zamawiania większej ilości danego produktu.

Mam pytanie czy będzie taka modyfikacja ,że cena sprzedaży będzie się zmieniać w zależności od ilości np. klient kupując 1szt. płąci 10zł ale kupując 5 szt już kupuje po 9zł a kupując 10szt tego samego towaru cena spada do 8zł. Jak również żeby można te ceny importować przez csv.

proszę o informację kiedy zostanie uruchomiona nowa funkcjonalność w sklepie 'cena uzależniona od ilości zakupowanego towaru' taka funkcjonalność jest konieczna przy prowadzeniu hurtowni internetowej

duży PLUS, że wreszcie można ustawić ceny netto / brutto / netto i brutto. To duże ułatwienie dla firm sprzedających dla firm. To teraz sugerowałbym zrobienie kolejnego kroku w stronę obsługi rynku hurtowego - rozwiązanie, które jest już w innych sklepach (m.in. kqs) - RÓŻNE CENY tego samego produktu. Czyli przykładowo: 1. sprzedajemy towar X - jeśli klient zamawia 20 szt płaci np. 100 zł / szt, jeśli zamawia 50 szt.- cena jednostkowa wynosi już 90 żł / szt, a jeśli w koszyku ma 100 szt - to już cena spada do 80 zł / szt. 2. Dodatkowo można by ustawić minimalną ilość danego produktu, która może być sprzedana - czyli produktu X można kupić np. min. 20 szt. Klient w miejscu ceny może mieć podane kilka wartości, przykładowo: 20-49 - 100 zł netto 50-99 - 90 zł netto 100-199 - 80 zł netto 200-299 - 78 zł netto >300 - 75 zł netto i jak ktoś wpisze ilość z danego zakresu, to cena jednostkowa zmienia się na wartość przypisaną z cennika, jeśli wpisze ilość mniejszą niż zakładane minimum logistyczne - wówczas przycisk dodaj do koszyka nie jest aktywny. Myślę, że jest to rozwiązanie, które tylko i wyłącznie może przysporzyć nowych klientów shoperowi i pomoże utrzymać starych
  • Like 1

Udogodnienie Dobrym sposobem na zwiększenie sprzedaży była by dogodność sprzedaży produktów w tzw. wielopakach. Jak? Albo dodatkowe menu lub moim zdaniem najlepiej przy produkcie możliwość zdefiniowania obniżenia ceny kwotowo / procentowo przy zakupie zdefiniowanych X-produktów taniej ostatni z wielopaka lub dla całości (dla tych samych cech produktu lub bez względu na ich wybór) Aktualnie możliwe jest tylko dodanie do produktu w promocji i obniżenie ceny danego produktu niezależnie od jego ilości.

Witam. sprzedaję produkty, które można kupić na sztuki i na opakowania. W chwili obecnej muszę stworzyć warianty opakowania i sztuki i dla każdego wariantu utworzyć stan magazynowy i różne ceny bo kupując opakowanie jest taniej. Ale jest to trochę uciążliwe bo trzeba pilnować stanów magazynowych dla każdego wariantu osobno. Czy jest szansa na opcję która miała by wspólny stan magazynowy ale rozliczała pojedyncze sztuki i opakowania (np 6szt) ze wspólnego magazyny i z możliwością różnej ceny 1szt=10zł 5szt=50zł 6szt =54zł (9zł/szt) 1op =54zł (6szt) Albo opcja, która powodowała by, że w zależności od ustalonej ilości była by inna cena: 1szt =10zł, 5szt = 50zł 6szt = 54zł (9zł/szt) 7szt = 64zł (6*9 + 1*10) Pozdrawiam

I ja potrzebuję takiej funkcjonalności (i to dla 3 sklepów), która umożliwiłby prezentowanie ceny za 1 produkt w zależności od zakupionej ilości. Przykładowo:
- < 9 szt cena 10 zł (za 1 sztukę)
- 10 - 19 szt cena 9 zł
- 20 - 29 szt cena 8 zł
itd.
Oczywiście musi być w podsumowaniu wartość (netto i brutto). 

Może ktoś wie gdzie mogę kupić taki dodatek do Shopera, bo widząc start tego wątku w 2012 roku i jego status "nowe", szczerze wątpię, że w tej dekadzie doczekam się tej funkcjonalności. 

Wersja 5.8.0 wprowadzona w czerwcu daje możliwość ustawienia ceny jednostkowej w opakowaniach zbiorczych, paczkach, zestawach itd, czyli to czego szukam. Czyli częściowo to o co tu pytam. 

Dlaczego Shoper nie odpowiedział/podpowiedział rozwiązania? :/

Brak słów...

Witam.

Niestety to nie jest to o co nam wszystkim chodzi. To tylko przelicza - taki jest obowiązek - tak jak jest to w marketach, ale też różnie to wygląda.

np. W marketach sprzedają pomarańcze pakowane po 2,25 w "promocyjnej" cenie np 10zł czyli cena jednostkowa 1kg=4,44zł a w warzywniaku za rokiem kosztują 3,90zł/kg i już wiesz że przepłacasz w promocji :)

do tego służy ta funkcjonalność - włączasz to w konfiguracja -->asortyment. Zakładka produkty - Ceny produktów  - na samym dole

Pozdrawiam

BOjAK

ps. w dalszym czasie czekamy na dodanie jakże ważnego dodatku już prawie 4lata. w niektórych aktualizacjach poprawiane są czasem "pierdoły" a tak ważne dodatki/usprawnienia są poza zasięgiem klientów shopera. 

Podobno - piszę podobno, bo nie mogę zaktualizować mojego sklepu do wersji 5.8.0 i sprawdzić - można ustawić cenę jednostkową dla opakowań i powiązać/przypisać do różnych wariantów. 

Czyli prawdopodobnie będę mógł zrobić warianty produktu w postaci:
opakowanie 10 szt - cena jednostkowa 100 zł
opakowanie 100 szt - cena jednostkowa 90 zł
opakowanie 1000 szt - cena jednostkowa 80 zł
itd.

Jeśli tak jest, to jest to pośrednio rozwiązanie. Przynajmniej dla mnie.
Ale dopóki nie uda się zaktualizować sklepu, dopóty nie sprawdzę. 

Działam w jednym ze sklepów z ustawioną ceną jednostkową dla opakowań zbiorczych (pisałem o tym wyżej), ale jest to jednak (przyznaję) półśrodek. Nie spełnia to moich potrzeb. 

Czekam na możliwość ustalenia/zmiany ceny w zależności od kupowanej ilości towaru. Chodzi mi o taką funkcjonalność: https://www.shopgadget.eu/modyfikacja-shoper-cena-w-zaleznosci-od-ilosci

Shoper - kiedy będzie taka możliwość w "standardzie"?

Edited by CarChem

Właśnie z tego powodu co podlinkowałeś, w Shoperze nie będzie takiej funkcjonalności. WebCoders.eu Sp. z o.o. (właściciel ShopGadget) jest znaczącym partnerem dla Dreamcommerce S.A. Dopóki Dreamcommerce zarabia na sprzedaży licencji i nie ma spadku ilości klientów, to taki układ jest dla nich bardzo dobry. Zresztą doskonale widać w jakim kierunku rozwija się Shoper - tylko i wyłącznie na coraz większej ilości płatnych dodatków zwiększających funkcjonalności sklepu.

Szanowni Państwo. Najlepszym rozwiązaniem jest zaprzestanie pisania o naszych potrzebach. Shoper i tak tego nie doda, a firmy współpracujące z shoper (Reseller) mają jak na dłoni pomysły i robią dodatki wedle naszych pomysłów. 

Jak kolega CarChem powiedział, trzeba stąd spierniczać i szukać noś nowego. Założyłem wątek, ale niestety jeszcze nikt nic nie napisał - zapraszam do wypowiedzi osoby doświadczone na innych platformach

Pozdrawiam

Bojak

Dnia 25.02.2020 at 22:44, kuba123 napisał:

Ponawiam temat - jest coś takiego w pomysłach? 

Tak, bardzo często pojawiają się pomysły dotyczące mechanizmów promocyjnych.  :) 

22 godziny temu, Joanna Worona napisał:

Tak, bardzo często pojawiają się pomysły dotyczące mechanizmów promocyjnych.  :) 

Nie chodzi o pomysły dotyczące działań promocyjnych, tylko o ten konkretny temat. I niekoniecznie o pomysł. Bo pomysł i POTRZEBA jest zgłoszona już od 2012 r. Zatem pytanie, kiedy będzie dostępna taka funkcjonalność?

Powiem szczerze, to jest bardzo ważny element w moim sklepie. Przez brak takiej funkcjonalności nie sprzedaję produktów, na których najbardziej mi zależy. Produktów, których się sprzedaje właśnie dużymi ilościami. Decydując się na shoper sprawdziłem dużo rzeczy, ale dla mnie taka funkcja była oczywistą oczywistością. Teraz jestem na etapie zastanawiania się nad przejściem na JAKIKOLWIEK inny sklep, bo każda platforma to ma, presta, magento, cstore itd.

Zróbcie ten moduł, bo to chyba żadna filozofia, dwie linijki kodu. Zapłacę za niego, niech będzie w opcji, ale MUSI być. Każdy kto mnie pyta, o to jak się pracuje na shoperze i słyszy, że nie ma takiej opcji już nie drąży dalej tylko szuka innej platformy.

• Like 1