Jump to content
42sports

Promocja dla calej kategorii lub grupy towarów za jednym przyciskiem w procentach lub kwotowa ( podo

Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?  

9 members have voted

1. 1. Czy jesteś za dodaniem takiej funkcjonalności do systemu Shoper.pl?

• Tak
      23
    • Nie
      0

Recommended Posts

Dotyczyć to ma promocji posezonowych . Możliwość zaznaczenia całej kategorii i nadanie jej rabatu za jednym naciśnięciem przycisku znacznie przyspieszy proces promocji sezonowych. Ważne aby była możliwość promocji dla wszystkich wariantów produktu.

Popieram i widzę szersze spektrum wykorzystania takiej opcji, np. możliwość robienia promocji krótkoterminowych lub zmiana cen dla produktów promocyjnych w przypadku kiedy zmienia się cennik. Po za tym ważne jest to żeby można było wprowadzić cenę promocyjną dla każdego produktu ale oczywiście na wspólnej liście z możliwością zapisu zmian dla wszystkich produktów jednocześnie. Pomysł z promocją % również wydaje się dobry i w wielu przypadkach może spowodować że ceny promocyjne będą wyłącznie regulowane przez określenie ich stałej wartości rabatowej. Konkurencja ma takie opcje od dawna.

Obecnie wprowadzenie artylułu na listę promocji wymaga wejcia w jego definicję i podanie promocyjnej ceny wraz z datą obowiązywania. Proponuję: - definiować parametry promocji procentowa obniżka oraz data obowiązywania dla grup. - przypisywać produkty do odpowiednich grup. - spróbować zintegrować tą funkcjonalność z Subiektem.

Chodzi mi możliwość zaznaczania w listingu produktów i zbiorczym ustawianiu promocji np. wybieram 10, 20 czy nawet 100 konkretnych produktów i zaznaczam np. obniżka o 5% od 25-30 września (oczywiście byłoby rewelacyjnie gdyby był jeszcze aktywny znaczek -5% (tego typu co promocja czy nowość) koło przekreślonej ceny. Naprawdę grupowa zmiana jest wygodniejsza niż dziubanie kilkudziesięciu pozycji osobno. Wiem oczywiście, że mogę skorzystać z kodów rabatowych, ale to nie to samo.

Witam Podczas konfiguracji sklepu zauważyłem brak możliwości oznaczenia promocją procentową określonej grupy lub wszystkich produktów w sklepie. Przykładowo, posiadam 1000 produktów X i chciałbym aby obok każdego produktu stara cena została przekreślona i podana nowa cena promocyjna (zmniejszona o x% oraz dodatkowo pokazana informacja jaki to procent promocji). Obecnie jest to bardzo uciążliwe, gdyż aby oznaczyć promocję należy wejść w edycję określonego konkretnego produktu i dokonać zmian w zakładce ?Promocje? (do tego promocje można oznaczać w konkretnej kwocie w zł a brak określenia w procentach). Jest to bardzo uciążliwe nie mówiąc o czasochłonności takich prac. Oczywiście można to ominąć proponując określony % rabatu dla nowych i powracających klientów ale cena w sklepie widoczna jest bez promocji, którą widać dopiero w koszyku lub poprzez zamieszczony banner reklamowy. Brak takiego mechanizmy wpływa także negatywnie na promowanie sklepu z niższymi cenami w wyszukiwarkach. Pozdrawiam i czekam na Państwa opinie oraz wdrożenie zmian :)

Shoper, jako program jest świetny. Brakuje w nim jednak możliwości grupowej/hurtowej edycji produktów. W czasach, gdy Promocje są jednym z podstawowych narzędzi marketingowych, ta funkcja w sklepie internetowym jest absolutną koniecznością.

W sklepie brakuje funkcji by przerzucać do promocji całą kategorię,producenta itd.Trzeba klikać każdy produkt osobno. Tragedia. Dobrze by było, żeby można określić % promocję na wybrane produkty/kategorie. Było by jeszcze lepiej, gdyby na ikonie promocji widniała procentowa wartość promocji. Pozdrawiam

Witam, ostatnio pojawił się problem ze zmianą cen ok. 50 produktów, które już są dodane do sklepu i nigdy nie były w promocji. Musiałem to robić ręcznie, a jak wiadomo szybkość zapisywania i działania panelu administracyjnego pozostawia wiele do życzenia. Czy jest na to inny sposób czy zamierzacie wprowadzić? W shoper manager nie ma takiej funkcji niestety.

Bardzo przydatna byłaby możliwość tworzenia rabatów np. w zakładce 'marketing > rabaty'. Proces ich tworzenia mógłby wyglądać tak. - klikam dodaj rabat/promocję - wypisuję kwotę lub procent rabatu - uzupełniam datę rozpoczęcia i zakończenia rabatu - w edycji kategorii lub produktu mogę wybrać czy zastosować jeden ze stworzonych wcześniej rabatów - rabat wyświetla się tak jak dotychczasowa promocja (stara i nowa cena przy każdym produkcie) - jeśli np. za miesiąc chcę zmienić rabat to edytuję dany rabat a on zmienia się we wszystkich kategoriach i produktach w których jest przypisany - jeśli chcę zakończyć rabat to albo go usuwam albo wpisuję inną datę zakończenia rabatu i znika on we wszystkich kategoriach i produktach w których jest przypisany Tymczasem: teraz muszę w każdym produkcie ustawiać ten sam rabat/promocję i za każdym razem ustawiać jego datę zakończenia. Jeśli za miesiąc okaże się, że jednak będę musiał zakończyć wcześniej promocję to muszę to zmieniać w 2000 produktów zamiast np. w ustawieniach jednego rabatu.

Witam, Bardzo przydatna byłaby dla mnie funkcjonalność umożliwiająca zakładanie promocji dla grup produktów definiowanych wg kategorii lub wg konkretnego atrybutu/grupy atrybutów. Pozdrawiam Zuzanna Bieniek www.elka.sklep.pl

1. Prośba o możliwość ustawiania rabatów dla całych kategorii lub producentów lub wybranych produktów - grupowo, nie pojedynczo wchodząc w każdy produkt! Wiem, że już kiedyś była taka sugestia, ale nierozwiązana, a wydaje mi się, że to jedna z podstawowych funkcjonalności administrowania sklepem, bardzo bardzo ułatwiający pracę, a tutaj tego brakuje. 2. Możliwość ustawiania rabatów kwotowych lub procentowych (dla wybranych produktów, kategorii lub producentów) - równie ważna jak kwestia powyżej. 3. Wyświetlanie na liście produktów oraz w karcie produktu rabatu procentowego, jeśli taki został ustawiony. Klient musi widzieć o ile taniej kupuje, to też taka podstawa w sprzedaży. pozdrawiam, mof.

Marketing > promocje. Od samego początku brakuje mi tu 'seryjnego' wystawiania produktów do promocji, na teraz rozwijane menu pozwala tylko i wyłącznie usunąć produkt. Chciałbym zaznaczyć kilka produktów > wystaw do promocji > ustaw datę (kwota już wcześniej była ustawiana) Do tego przydałaby się możliwość szybkiej edycji ceny jak w Asortyment > produkty

Dodanie opcji hurtowej zmiany cen promocyjnych. Do tej pory aby zmienić ceny dla produktów sezonowych/wyprzedaży/itd trzeba edytować każdy produkt z osobna. Powinno być tak, aby była możliwość dopisania cen promocyjnych dla towarów o tej samej wyjściowej cenie bez konieczności ręcznej edycji każdego towaru. Czyli na liście produktów zaznaczamy produkty o tej samej cenie wyjściowej, klikamy opcji wybierz akcje - ustaw promocje i w kolejnym oknie wpisujemy nową cene promocyjną oraz datę zakończenia promocji.

Czy coś wiadomo na temat dodania tej funkcjonalności - sugestia ma już prawie 5 lat, a brak tej opcji jest naprawdę uciążliwy.

Popieram wcześniejsze wersje propozycji - możliwość dodania promocji do całej kategorii + na liście towarów dodanie kolumny promocja /cena promocyjna, by można było szybko wyedytować cenę, a nie klikać kilkadziesiąt razy by zmienić 20 -30 pozycji.

Bardzo brakuje tej opcji.

Zgadzam się z przedmówcą. Zdecydowanie brakuje takiej opcji.

Bardzo uciążliwe jest również to, że nie można ustawić procentowej obniżki na dany produkt - na tę chwilę każdy produkt należy ręcznie przeliczać, co zabiera ogrom czasu.

Masowe promocje można tworzyć za pomocą przycisku multiakcji na liście produktów.

Można wyfiltrować produkty z danej kategorii, za pomocą należy zaznaczyć wszystkie produkty i utworzyć promocję. Można wprowadzić tam stałą kwotę, +20%, -20% etc. 

https://www.shoper.pl/help/artykul/jak-dodac-produkt-do-promocji/