Jump to content
Lukasz

Tabele rozmiarów m.in. dla branży odzieżowej

Recommended Posts

witam,

dla branży odzieżowej istotne znaczenie mają tabele rozmiarów. Czy jest szansa aby karta produktu zawierała automatycznie generowany link do tabeli rozmiarów producenta który na tejże karic i tak jest pokazywany?

System wie i pokazuje producenta, więc zapewne mógłby generować link do podstrony lub popup do tabeli rozmiarów, którą wystarczyłoby wstawić i podlinkować.

Cześć Łukasz,

racja, nikt nie kupi kota w worku a tym bardziej spodni bez poznania rozmiaru - można to zrobić trochę dookoła na podstronach sklepu. Tworzymy sobie strony informacyjne dla każdego producenta, na stronie wstawiamy tabelkę z rozmiarówką.

Teraz przy edycji producenta, poza logiem dajemy adres URL do danej strony informacyjnej.

Jak jesteśmy na karcie produktu i dla producenta jest zdefiniowany URL to po kliknięciu z logo zamiast generować nam listę produktów tego producenta, przerzuci nas na jego URL (czyli stronę informacyjną z rozmiarówką).

Minusem jest właśnie to, że niewylistuje nam produktów producenta ale możemy sobie to trochę zrekompensować po prostu modułem Producenci.

Popup też oczywiście to zrobienia ale tutaj więcej zabawy z JS. (np. na postawie nazwy producenta po ajaxie zaciągać kontent z danej strony informacyjnej).

Ja takie podobne rozwiazanie zleciłem firmie. Została dodana zakładka "tabela rozmiarów" i tam wpisujemy ręcznie dane do tabelki bo niestety dane podane przez producenta czasami mają się nijak do rzeczywistości. Jeżeli chcecie linkować tabele rozmiarów ze strony producenta to wystarczy że w opisie dodacie zdjęcie odnoszące się do samej tabelki jeżeli adres się nie zmienia, albo pewniejsze rozwiazanie to pobieranie takiej tabelki i zapisanie u siebie w sklepie, bo jak producent coś zmieni do stracicie tabelki na wszystkich produktach.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest też możliwość wprowadzenia po przez html tabelki rozmiarów w opisie lub zdjęcia lub po przez dodanie linku producenta z tabelką. Jednakże nie wiem dlaczego html troszkę kuleje w tym opisie i wykrzacza się po zapisaniu w produkcie jak również w pliku CSV. Czekam na możliwość wygrywania produktów po przez XML :)