Jump to content

Recommended Posts

Przydała by się funkcja, która automatycznie sprawdza stany magazynowe produktów głównych i wariantów. Jeżeli jeden z wariantów =0 to automatycznie wyłącza się. Jeżeli suma wariantów =0 to wyłączamy wszystkie warianty i wyłączamy produkt główny.

Ja taką funkcjonalność zrobiłem sobie sam. Mam licencje samodzielną.

Kilka linijek kodu SQL i wszyscy będą zadowoleni :)

Jeśli będą chętne osoby to opiszę jak można coś takiego zrobić samemu - być może ktoś z DOK-u Shopera coś doradzi lub poprawi :)

pozdrawiam

BOJAK

Jest owszem, ale nie wiem czy działa z produktami, które maja warianty i czy zmienia ilość produktu głównego na podstawie sumy ilości magazynowej wariantów.

Ja sobie sam zrobiłem taki dodatek (10 minut SQL, 20minut skrypy linux-owy kilka testów, poprawek i po 1h było gotowe) . Co prawda nie mam możliwości wyboru który produkt ma być kontrolowany, ale ja potrzebuję aby działało to na wszystkich produktach.

U mnie działa do na zasadzie wykonywania skryptu co 15 minut - cron

- sprawdzam czy wariant =0 jeżeli tak to wyłącz.

- sprawdzam sumę ilości wariantów i poprawiam ilość w produkcie głównym jeżeli ilość produktu głównego =0 to wyłączam.

Jest to tak specjalnie zrobione, bo zauważyłem błąd w sklepie. A mianowicie:

Jeżeli produkt ma warianty i wszystkie warianty mają ilość =0 a produkt główny >0 to po wejściu na produkt widać że jest dostępny, ale przy próbie wybrania jakiegoś wariantu okazuje się że wszystkie opcje są niedostępne i że ilość =0. Więc nie można zakupić takiego produktu - jest to zmyłka dla klienta

Pozdrawiam

BOJAK