Jump to content
mrdrummer

Łączenie produktów w zestawy

Recommended Posts

Bardzo przydatnym narzędziem jest łączenie produktów w zestawy. Myślę, że jest to jedna z podstawowych funkcji większości sklepów internetowych. Powinna ona pozwalać na ustalenie osobnej ceny dla zestawu produktów.

Ta funkcjonalność jest w końcowej fazie tworzenia. Wiele jednak zależy od przebiegu testów. Niestety funkcjonalność jest bardzo rozbudowana i obejmuje wiele kawałków naszego softu, dlatego będzie z nią jeszcze sporo pracy na testach. Trudno zatem powiedzieć kiedy dokładnie się pojawi. Niewykluczone, że będzie tak jak napisał Marcin i funkcjonalność pojawi się w pierwszym półroczu :)

Nasza wewnętrzna faza testów jest już zakończona i możliwość łączenia produktów w zestawy pojawi się już w najbliższej aktualizacji! :) Proces aktualizacji do wersji 5.8.22, bo o niej mowa, powinien się rozpocząć w przyszłym tygodniu i tradycyjnie najpierw zostanie wdrożony dla wersji abonamentowych. Jak zwykle całość potrwa kilka dni ;) W wersji abonamentowej funkcjonalność ta dostępna będzie w pakietach: złoty, platyna i diament.

Gorąco zachęcam Was do testowania funkcjonalności, zwłaszcza w pierwszych dniach po jej wprowadzeniu. Wasze sugestie, będą bardzo ważne dla jej dalszego rozwoju. Także Marek, liczymy na Ciebie :D

Kiedy to wdrożycie i jak to będzie wyglądać? Mam wiadomość że bedzie update ale bez dokladnego terminu. Gdzie moge sprawdzic wersje sklepu w SaS?

Będą zmiany w strukturze API?

Startujemy w tym tygodniu z nowym sklepem i boje sie że coś mi sie rozjedzie...

Niestety, wersji sklepu w SaaS nie jesteś w stanie sprawdzić. Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego to zostało ukryte. Kiedyś dało się jeszcze sprawdzić wersję z poziomu przeglądarki http(s)://adres_sklepu.domena/console/debug/version

Później zostało to wyłączone dla licencji SaaS, a pozostało działające dla licencji samodzielnych. Nie bardzo rozumiem, czym podyktowane było takie działanie programistów Shopera. Może nasi Admini będą w stanie odpowiedzieć na te pytania :).

@Robert Błaszczak ja to sobie poradziłem i wiem że mam stara wersje dalej ale ciii. Znalazłem 2 sposoby żeby sprawdzić ale w obu przypadkach to niemożliwe dla zwykłego użytkownika. Też nie rozumiem dlaczego to tajemnica, w szczególności że data aktualizacji jest nieznana, a zawsze trzeba wszystko sprawdzić po takiej.

@Marek tak, będą zmiany w strukturze API. Kompatybilność będzie zachowana, dojdą jedynie nowe informacje.

Można podglądnąć wersję sklepu w trybie konsoli, nic w tej kwestii nie zmieniliśmy. 

Opcja zestawów będzie włączana stopniowo - ruszyliśmy w tym tygodniu, dziś devshopy otrzymały nową wersję. Całość aktualizacji planujemy zamknąć w trzy tygodnie. :)

No widzę. Idei robienia listy select przy jednej opcji (dodawanie produktów do zestawu) nie kapuje ale trudno. Po blokadach sprzedaży wnioskuję że przy sprzedaży zestawu schodzi jedna sztuka magazynowa z zestawu plus to co jest nabite w zestawie?

Chciałem się czepić że wariantów produktów nie można dodać do zestawu ale można, tylko te ze stanami magazynowymi. Good idea. :) Czepić się jednak czepne że obok ceny zestawu nie pojawia się wartość zestawu, to podstawowy "chłyt" marketingowy zestawów. Powinno walić po oczach wielkie "w zestawie oszczędzasz XXzł". 

11 godzin temu, Marek napisał:

Po blokadach sprzedaży wnioskuję że przy sprzedaży zestawu schodzi jedna sztuka magazynowa z zestawu plus to co jest nabite w zestawie?

Zgadza się. 

11 godzin temu, Marek napisał:

Czepić się jednak czepne że obok ceny zestawu nie pojawia się wartość zestawu, to podstawowy "chłyt" marketingowy zestawów. Powinno walić po oczach wielkie "w zestawie oszczędzasz XXzł". 

Rzeczywista wartość zestawu może być widoczna - w promocjach zestawu jest dostępna opcja "Pokaż cenę produktów poza zestawem":

image.thumb.png.c97d318666151738fb3ba4f3dbcc32f1.png

@Robert Błaszczak sprawdziliśmy i rzeczywiście masz rację - dostęp jest możliwy jedynie z naszego otoczenia sieciowego, dlatego nie zorientowałam się wcześniej, że coś się w kwestii widoczności zmieniło. Niestety nie mam mocy sprawczej zmiany tych ustawień - dostęp do konsoli został wyłączony ze względów bezpieczeństwa, ale nadal masz możliwość sprawdzenia nowej wersji w kodzie strony.

• Like 1

@Joanna Worona jest na urlopie ;) Dlatego ja skonsultowałam się z naszym opiekunem produktu i z tego co wiem na razie nie będzie takiej możliwości. Planujemy jednak w przyszłości, w ramach rozbudowy funkcjonalności, dodać opcję pozwalającą na dynamiczną zmianę cen.

Dnia 24.03.2018 at 22:10, Robert Błaszczak napisał:

To jeśli są jakieś względy bezpieczeństwa, to również dla licencji samodzielnych ten dostęp powinien być wyłączony.

@Robert Błaszczak licencje samodzielne powinny zrobić to samodzielnie ;) Masz do tego dostęp przez htaccess.

Mam już wersje 5.8.22 i między innymi nowe raty. Natomiast brak jest przycisku „dodaj zestaw” w menu „Asortyment” > „Produkty”. Kiedy można się spodziewać jego dodania?

Ta funkcja ze względu na swą złożoność wymaga indywidualnych działań, dlatego będziemy włączać ją stopniowo. Może się okazać, że jeszcze dziś się u Ciebie pojawi, a może dopiero za kilka dni.

Nie wiem czy tak miało być (jeżeli tak to bez sensu). Bo mogę do zestawu dodać jedynie warianty produktu a nie sam produkt główny, przez co jeżeli mam dwa produkty w zestawie gdzie każdy jest w kilku rozmiarach i kolorach musiałbym zrobić kilkadziesiąt zestawów a chyba nie o to chodziło?

12 godzin temu, Anna Boczar napisał:

Ta funkcja ze względu na swą złożoność wymaga indywidualnych działań, dlatego będziemy włączać ją stopniowo. Może się okazać, że jeszcze dziś się u Ciebie pojawi, a może dopiero za kilka dni.

Właśnie dziś po południu została dodana u mnie ta funkcjonalność. Dodałem pare takich zestawów. Co zauważyłem - brak możliwości duplikowania zestawów oraz nadawania promocji. Ceny elementów zestawu zostają pobrane "na daną chwilę" (tj. zawierają ewentualną promocję) i są widoczne w panelu ale klient widzi ceny bez promocji. Dość kiepskie. Należałoby to poprawić.

9 minut temu, Meble777 napisał:

Właśnie dziś po południu została dodana u mnie ta funkcjonalność. Dodałem pare takich zestawów. Co zauważyłem - brak możliwości duplikowania zestawów oraz nadawania promocji. Ceny elementów zestawu zostają pobrane "na daną chwilę" (tj. zawierają ewentualną promocję) i są widoczne w panelu ale klient widzi ceny bez promocji. Dość kiepskie. Należałoby to poprawić.

Jeszcze nie można wystawić zestawu na Allegro :(

@tiptop24 @Meble777 dzięki wielkie za te wszystkie sugestie. Tak jak pisałam, na razie udostępniamy zestawy w dość podstawowej wersji. Przekazuję Wasze uwagi do działu IT i będą one brane pod uwagę w dalszych rozbudowach tej funkcjonalności. Otrzymałam od informację od opiekuna produktu, że w kolejnych miesiącach będą pracować nad wymienionymi przez Was rozbudowami. Jedynie kwestią dyskusyjną są promocje. Zestaw już jest swego rodzaju promocją i nie każdy chce, aby ceny z różnych promocji się łączyły :( Możecie włączyć pokazywanie sumarycznej ceny produktów poza zestawem i wtedy Wasi klienci sami zdecydują co im się bardziej opłaca ;)