Jump to content
mrdrummer

Łączenie produktów w zestawy

Recommended Posts

@yankes nie mogliśmy wprowadzić wszystkiego na raz. Po pierwsze wiązałoby się to z jeszcze dłuższym Waszym oczekiwaniem, po drugie wprowadzenie na raz tak dużej zmiany w oprogramowaniu mogłoby zagrozić stabilności systemu, a nie chcieliśmy do tego dopuścić. Dodatkowo, dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy rozbudowywać tę funkcję zgodnie z Waszymi uwagami ;) Mimo, że to jest na razie podstawa funkcjonalności, to i tak wiele osób cieszy się z jej wprowadzania i wykorzystuje ją w swoich sklepach.

15 godzin temu, yankes napisał:

słaby dodatek. Człowiek czeka i łudzi się że będzię można robić zestawy tak jak 

http://www.elektrozilla.pl/product-pol-25637-SPAWARKA-INWERTOROWA-MIGOMAT-MIG-205L-MAGNUM.html

A u znowu dodatek który wymaga zbyt dużo pracy, co i tak nie przełoży się na większy zysk bo to samo można zrobic w opisie przez HTML. Szkoda

Możesz doprecyzować, kóre z podanych w przykładzie opcji sa dla Ciebie najważniejsze? 

Tworzenie zestawów, w elektro~ "taniej w zestawie"

Masz tutaj spawarkę jako podstawowy produkt + 

dodajesz np + przylbica = 1 zestaw

przylbica + butla + drut = 2gi zestaw.

W dodatku jak stworze oddzielny produkt pod zestaw jak jest teraz, opinie klientów się juz nie zdubluja, czyli trzeba znowu nabijac komentarze w "zestawie", więc jak masz spawarka + 2 zestawy tego samego modelu spawarki robi się jedna wielka lipa.

A tak jak u kolegi wszystko zostaje w 1 produkcie. Dałbym miliony za taki dodatek !! :)

I nie rozumiem też dlaczego wymuszone jest podanie stanu magazynowego. Można by dodać checkboxa który pozwoliłby aby ilość ta była automatycznie obliczana na podstawie dostępnej ilości produktów składających się na dany zestaw.

hehe 

Mógłby ktos z SHOPERa potwierdzic ze taka funkcja zestawów o jakiej ja mówie, wejdzie w życie?

Bo dostałem informacje od paru resellerów, że ma wejść w życie i to dość szybko, za to odpowiedz od helpera brzmi: "shoper nie planuje wprowadzenia takiego dodatku".

Proszę o określenie czy jest szansa czy poprostu inwestować w zewnętrznego wykonawce...

Pozdrwqiam

Mam pytanie czy są plany wprowadzenia możliwości tworzenia zestawów produktów ze stanami magazynowymi?  Aby tworzyć zestaw muszę wpisać każdy produkt przeznaczony do zestawu bez stanów magazynowych w wariantach co prowadzi do braku kontroli ilości sztuk nad danym produktem. Powoduje także brak możliwości wpisania kodów EAN, potrzebnych do kampanii reklamowych w Google. Dlatego mam pytanie czy są planowane takie zmiany, które jak dla mnie są niezbędne jeżeli mam wykorzystywać zestawy .

Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi

Dnia 30.03.2018 at 14:18, yankes napisał:

Tworzenie zestawów, w elektro~ "taniej w zestawie"

Masz tutaj spawarkę jako podstawowy produkt + 

dodajesz np + przylbica = 1 zestaw

przylbica + butla + drut = 2gi zestaw.

W dodatku jak stworze oddzielny produkt pod zestaw jak jest teraz, opinie klientów się juz nie zdubluja, czyli trzeba znowu nabijac komentarze w "zestawie", więc jak masz spawarka + 2 zestawy tego samego modelu spawarki robi się jedna wielka lipa.

A tak jak u kolegi wszystko zostaje w 1 produkcie. Dałbym miliony za taki dodatek !! :)

Z tego co widzę na podanym przykładzie opinie dotyczą samego produktu nie sa przenoszone na zestaw.
Chcemy uatrakcyjnić sposób prezentowania zestawów pod produktem, aby był bardziej zbliżony do podanego przykładu. Na teraz nie mamy jeszcze szczegółów kiedy taka opcja prezentacji będzie dostępna. 
Aktualnie można tworzyć powiązania zestawu do produktu, w ten sposób klient z produktu może płynnie przejść do zestawu i dokonać zakupu. 

Dnia 3.04.2018 at 14:30, tiptop24 napisał:

I nie rozumiem też dlaczego wymuszone jest podanie stanu magazynowego. Można by dodać checkboxa który pozwoliłby aby ilość ta była automatycznie obliczana na podstawie dostępnej ilości produktów składających się na dany zestaw.

Planujemy dodać taką funkcjonalność. Aktualnie, gdy w zestawie jest podane np 10 sztuk, a produkt składowy posiada tylko 5 sztuk, to i tak sprzedaż zestawu zostanie wstrzymana po wyprzedaniu 5 sztuk. Wznowienie sprzedaży zestawu będzie możliwe dopiero po doładowaniu stanu magazynowego produktów składowych. 

Dnia 12.04.2018 at 16:31, karofhu napisał:

Mam pytanie czy są plany wprowadzenia możliwości tworzenia zestawów produktów ze stanami magazynowymi?  Aby tworzyć zestaw muszę wpisać każdy produkt przeznaczony do zestawu bez stanów magazynowych w wariantach co prowadzi do braku kontroli ilości sztuk nad danym produktem. Powoduje także brak możliwości wpisania kodów EAN, potrzebnych do kampanii reklamowych w Google. Dlatego mam pytanie czy są planowane takie zmiany, które jak dla mnie są niezbędne jeżeli mam wykorzystywać zestawy .

Pozdrawiam i oczekuję odpowiedzi

Na pewno będziemy chcieli rozbudować funkcję zestawów również o warianty magazynowe, jednak nie sądzę aby udało nam się za to zabrać w najbliższych miesiącach. 

Witam, nie wiem czy ktokolwiek zwrócił uwagę ale na stronie podglądu kategorii (siatka produktów), przy oknie zestawu nie ma możliwości dodania zestawu do koszyka. Brak jakiegokolwiek przycisku (ani dodaj do koszyka ani powiadom o dostępności) co może wprowadzać klienta w błąd jakoby produkt był niedostępny. Możliwość dodania zestawu do koszyka jest tylko z karty produktu. Czy ten problem zostanie rozwiązany ?

@JanekGdynia Dziękuję za zgłoszenie - pracujemy już nad usunięciem tego błędu.

@yankes  przekazałam Twoją sugestię. Na razie jesteśmy na etapie rozbudowy funkcjonalności i zbieramy Wasze pomysły. 

Zapraszam, gdyby ktoś jeszcze miał pomysł na rozwinięcie tej funkcji. :)

Czy jest jakaś możliwość, żeby wyłączyć pojawiający się komunikat "W zestawie taniej!", który pojawia się wraz z przekreśleniem ceny przy każdym produkcie składowym zestawu?