Jump to content
OPTO

Ocena sklepu - wysyłka maila po zmianie statusu

Recommended Posts

Jest możliwość aby podczas integracji z systemem opiniotwórczym - jakie są zdefiniowane w Shoper: Ceneo czy Opineo - sklep wysyłał maila do "oceny" dopiero po spełnieniu warunku zmiany statusu na jakiś ze zrealizowanych (kilku, ja mam dwa do zakończonych - więc wybór jednego ze statusów, pomija ocenę klientów którzy mają inny status zakończenia zamówienia)

Są sytuacje, że nie dochodzi z różnych względów do transakcji - np. brak wpłaty po stronie klienta - a ma on możliwość oceny sklepu. Mija się to z celem, gdyż czasami opinie pojawiają się niezgodne z sytuacją. Co prawda można to skomentować, ale oceny nie zlikwidujemy.

Przychylcie się nad sugestią

Edited by OPTO
  • Upvote 2

Bardzo mocno popieram taką modyfikację. Aktualnie mam klienta, który nie może się zgrać z kurierem, który ma dla niego umowę ratalną. Zakup w zeszły czwartek (14 września) - dziś mamy 22 września i w dniu dzisiejszym klient dopiero podpisze tą umowę. Zanim umowa dotrze do banku i bank zweryfikuje i zaakceptuje raty minie jeszcze kilka dni. A prośbę o wystawienie opinii klient już otrzymał.

Jeszcze jedna sprawa związana ze zintegrowanymi modułami opineo i ceneo.

Zgodnie z obowiązującymi aspektami użytkownik musi wyrazić zgodę a nie może ona być zawarta w regulaminie, gdyż samo udzielenie lub nie zgody na wysłanie ankiety z opinią posprzedażową nie wpływa na zrealizowanie lub nie zamówienia.

O ile np. nokaut udostępnia kod js do umieszczenia w ostatnim kroku sprzedaży o tyle opineo i ceneo są zintegrowane. Poza tym jak napisałem wcześniej bez względu czy klient zrealizuje do końca zamówienie czy nie i tak ankieta do niego idzie w przypadku ich włączenia.

Ceneo kryje się wysłaniem do nich podpisanej umowy o powierzaniu danych oraz wklejeniu odpowiedniego brzmienia do regulaminu, jednak prawnicy z prokonsumencki, który z Wami współpracuje odpowiadają jednoznacznie, że nie należy. Zresztą wypowiedzieli się w tej sprawie u siebie na stronie https://prokonsumencki.pl/blog/zbieranie-opinii-sklepie-a-giodo-obowiazki-dotyczace-danych-osobowych-przypadku-korzystania-systemow-opinii/

Wiem, że były głosy od klientów odnośnie tego, że jest to teraz niezgodne z RODO, ale nie mam jeszcze informacji, kiedy to poprawimy/zautomatyzujemy - na ten moment trzeba korzystać z cytowanego przez @Nitr0 artykułu pomocy, w którym jest dokładna instrukcja, jak przekazywać adres e-mail klienta zgodnie z nowym rozporządzeniem.

https://www.shoper.pl/help/artykul/opineo-gotowa-integracja/

https://www.shoper.pl/help/artykul/wiarygodne-opinie-klauzula-o-przekazywaniu-adresu-e-mail/

Od jakiegoś czasu zacząłem polecać sklep Shoper, nawet jeden znajomy się skusił, teraz pomagam mu go skonfigurować, większość bez problemu, ale doszliśmy do etapu Opinie Ceneo, prosi mnie o dodanie zgody na koszyku do tych opinii. I co?

NIE DA SIĘ i administratorzy nie wiedzą kiedy i czy w ogóle zostanie dodana taka opcja. Jak mam polecać wasz sklep który nie jest zgodny z RODO? Porażka po całej linii, tyle czasu było wałkowane RODO RODO RODO, mija pół roku od kiedy RODO weszło (wcześniej GIODO, które też wymagało takiej zgody!) i szok, nawet nie wiedzą czy wdrożą. Aż się boję czy w ogóle Shoper na RODO jest przygotowany...

@Maciej Kozłowski, dzięki wielkie za zaufanie i polecanie naszej platformy. Niestety, faktycznie masz rację. Na ten moment mogę Cię jedynie zapewnić, że pracujemy nad stosowną poprawką. Do tego czasu chyba najlepiej byłoby jakbyś skontaktował się bezpośrednio z Ceneo i poprosił ich o możliwość zawarcia z nimi umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Dnia 14.01.2019 at 10:53, Anna Boczar napisał:

@Maciej Kozłowski, dzięki wielkie za zaufanie i polecanie naszej platformy. Niestety, faktycznie masz rację. Na ten moment mogę Cię jedynie zapewnić, że pracujemy nad stosowną poprawką. Do tego czasu chyba najlepiej byłoby jakbyś skontaktował się bezpośrednio z Ceneo i poprosił ich o możliwość zawarcia z nimi umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

chciałbym odświeżyć, czy poprawka dot. opineo i wysyłki ankiet o ile klient wyraził zgodę na wysłanie ankiety została wdrożona?