Jump to content
maciekB

Cenniki dostaw

Recommended Posts

Kolejną bardzo potrzebną i ułatwiającą pracę pozycją do wprowadzenia powinny być cenniki dostaw.

Cenniki dostaw działające na podobnej zasadzie jak dostawy na allegro. Możemy stworzyć kilka profili dostaw i przypisać je do różnych produktów/kategorii.

Później ustawiamy schemat liczenia ceny za dostawę i gotowe ! Byłoby wspaniale gdyby taka możliwość była dostępna w Shoperze. Moduł powinien od razu wyświetlać na stronie produktu maksymalną liczbę przedmiotów jaka zostanie wysłana w podanej cenie dostawy.

Obecne dostawy są w pewnym sensie ograniczone, a taka funkcjonalność jestem pewien, że zadowoliłaby wszystkich shoperowiczów :)

Z niecierpliwością czekam na to jak Shoper zacznie wprowadzać ważne modyfikacje dla Sprzedawców.

• Upvote 1

@maciekB rozmawiałam na ten temat z naszym Product Managerem i podoba mu się Twój pomysł. Jednak jest on dość trudny do zrealizowania przez nas, gdyż niesie za sobą ciąg innych zmian. Nie możemy obiecać, że ta zmiana pojawi się w przyszłym roku, ale na pewno zostanie wzięta pod uwagę, gdy będziemy pracować nad przesyłkami :)

Dziękuję za odpowiedzi w tym temacie. 

Jeśli to możliwe to prosiłbym o nakierowanie mnie do jakiejś firmy, która byłaby w stanie zrealizować taką funkcjonalność szybciej (odpłatnie). O ile oczywiście możesz i masz taką wiedzę :)

To co proponuje allegro w zakresie dostaw, idealnie sprawdziło by się w sklepie internetowym.

Tutaj opis:

https://allegro.pl/pomoc/faq/cenniki-dostawy-tworzenie-edycja-i-podmiana-5VXjkM1GVSx

https://allegro.pl/pomoc/faq/po-co-i-w-jaki-sposob-laczyc-cenniki-dostawy-EY82EYeoPC8

Zależy mi na tym aby tak to działało w shoperze.

Obecnie dodają do koszyka np. te dwa produkty:

1. https://megatools.pl/Dom-i-ogrod/Drabiny/Drabina-drewniana-PREMIUM

2. https://megatools.pl/Okucia/Klamki-drzwiowe-galki-i-uchwyty/Klamki-z-dlugim-szlydem/Klamka-AB-ROMA-mosiadz-patyna-72-mm-na-klucz

To po dodaniu najpierw produktu nr 2 widzimy opcje dostawy:

- kurier

- odbiór osobisty

- kurier duża paczka

Po dodaniu produktu nr 1 znika opcja kurier. To jest OK, ale gdyby były profile dostaw,  to dostawa mogłaby nazywać się po prostu kurier i zmieniałaby się cena kuriera w zależności od dodanych produktów.

Obecnie muszę zostawić tak jak jest, chociaż klientowi nie powinna się pokazywać opcja "kurier duża paczka", ale jest to jedyne rozwiązanie.

Nie wiem nie potrafię tego lepiej opisać :D

Po prostu trzeba cenników dostaw jak na allegro ! :P

Czekam na info :)

@maciekB nie wiem, dlaczego nie pojawiają mi się powiadomienia, o Twoich komentarzach w tym wątku :( Dopiero przy ostatnim (wtorkowym), ale wtedy był nieobecny nasz Project Manager i nie miałam wystarczająco dużo informacji, aby Ci odpisać. Teraz już jestem po rozmowie z Project Managerem i wiem, że sprawa wygląda następująco - nie planowaliśmy opisywanych przez Ciebie zmian na ten rok. Jednak pojawia się w ostatnim czasie sporo głosów w tej sprawie, planujemy więc wnikliwiej się jej i może uda nam się to jeszcze dołączyć do tegorocznych planów. Jednak musisz wiedzieć, że po naszej stronie jest to dość duża rozbudowa i jej wdrożenie będzie wymagało od nas czasu, stąd nie możemy Ci obiecać efektów w tym roku. Dziękujemy Ci bardzo za ten szczegółowy opis, na pewno przyda nam się w analizach i w projektowaniu funkcji.

Na razie nie znam jeszcze szczegółów, ale funkcjonalność ta jest wysoko na liście naszych priorytetów. 

Będę informowała na bieżąco po konsultacji z resztą zespołu. 

Witam przeczytałem cala konwersacje i sie podpinam.. zaplacilem, zalozylem sklep i zauwazylem brak cennikow dostaw jak na allegro....to ogromny minus...

sumuwanie kosztów dostaw to powinna byc podstawa 

wystapilem nawet z zapytaniem o rezygnacje ze sklepu..czekam na odpowiedz od jakiegos kierownika

Widze ze strasznie tą sprawie przeciagacie. Powiniec to byc priorytet, jesli chcecie przyciagac a nie odstraszac nowych klientów....

O dzięki za przypomnienie tego tematu!

Jak tam administratorzy? Koniec roku 2018 już dawno za nami, połowa 2019 też... Czy wydarzało się coś w tym kierunku? Bez tej funkcjonalności bardzo zaniedbuje sprzedaż przez sklep i skupiam się na sprzedaży na allegro.

Można narzekać na allegro, na wysokie opłaty itd, ale platforma działa jak należy. Podejrzewam, że nikt by nie narzekał na shopera gdyby był droższy ale przynajmniej głosy klientów były brane pod uwagę. Tym bardziej, że często w tematach na forum mowa jest o oczywistych funkcjonalnościach, z którymi shoper od lat nic nie robi.

• Like 1

dokladnie czekamy czekamy i nic...  

Wkleje tu maila ktorego przed chwila wyslalem do supportu

moze  obsługa ma tu jakis pomysl

Witam w takim razie prosze o pomoc w skonfigurowaniu dostawy np. dla  dwoch produktów.
 dwie rzeczy  beda wysylane z dwoch roznych hurtowni. W jednej koszt  wysylki to 12 zł a w drugiej 16 zł 
jak zrobic tak aby jak klient wybierze te dwa produkty to w koszyku mial dostawe warta 28 zł....

pozdrawiam