Jump to content
wookie

RODO

Recommended Posts

Witam serdecznie,

odnośnie RODO. Przeglądam sobie kolejne changelogi i nie ma tam informacji odnośnie wprowadzenia dodatkowych checkboxów przy np. zapisie do newslettera. A niby miały być.

44 minuty temu, Setool napisał:

Witam serdecznie,

odnośnie RODO. Przeglądam sobie kolejne changelogi i nie ma tam informacji odnośnie wprowadzenia dodatkowych checkboxów przy np. zapisie do newslettera. A niby miały być.

Nie będzie, bo jest niepotrzebny.

Witam serdecznie, czy dobrze rozumiem wprowadzaną zmianę? "Dodanie pola tekstowego pod modułem zapisu do newsletter"? Powinna być tam możliwość dodania checkboxa jednego lub dwóch dowolnych jak to ma miejsce np. w dodatkowych polach formularzy (aktualnie 3 miejsca i powinno być 4 newsletter). Bo pole tekstowe przy newsletter, które można edytować i wstawiać tam linki do regulaminu już jest. Wystarczy odpowiednio edytować moduł newslettera w stylu graficznym. Czy może się mylę i chodziło o coś zupełnie innego? I czy na pewno takie potwierdzenie zapisu double optin w zupełności wystarczy? Co jeśli się okaże, że jednak nie i sprzedawcy będą mieć problemy? Czyli my.

Tak, moja pomyłka. To pole rzeczywiście już jest. Samego checkboxa nie planujemy dodawać, gdyż nie jest to wymagane przez prawo, dlatego nie będziecie mieć przez to problemów ;) W webinarze, do którego podsyłałam link Legal Geek kilkakrotnie o tym wspomina. Między innymi w 1:24:16 :) 

Dzień dobry,

Mam pytanko - otrzymałam informację od firmy, z którą współpracuję, że mieli wyciek danych u siebie. Wyciek jest już zgłoszony do UODO, ja mam z firmą podpisaną umowę powierzenia. Czy ja ze swojej strony też muszę taki wyciek zgłosić do UODO?

Pozdrawiam

Marta

@Słodkogorzka Teoretycznie nie - zgłasza ten podmiot, u którego nastąpił wyciek. 

Upewnij się jednak, jak jest skonstruowana umowa pomiędzy Tobą a firmą, która miała wyciek danych: jeżeli umowa wskazuje na Ciebie jako administratora, a firma z wyciekiem jest tylko procesorem bez odpowiedzialności, wtedy wygląda to mniej korzystnie i w takiej sytuacji poradziłabym się prawnika, który na podstawie zawartej przez Ciebie umowy z firmą  potwierdziłby, jakie działania powinnaś czy też nie musisz podejmować. 

2 godziny temu, Joanna Worona napisał:

@Słodkogorzka Teoretycznie nie - zgłasza ten podmiot, u którego nastąpił wyciek. 

Upewnij się jednak, jak jest skonstruowana umowa pomiędzy Tobą a firmą, która miała wyciek danych: jeżeli umowa wskazuje na Ciebie jako administratora, a firma z wyciekiem jest tylko procesorem bez odpowiedzialności, wtedy wygląda to mniej korzystnie i w takiej sytuacji poradziłabym się prawnika, który na podstawie zawartej przez Ciebie umowy z firmą  potwierdziłby, jakie działania powinnaś czy też nie musisz podejmować. 

Dzięki za odpowiedź

W umowie jestem wskazana jako administrator, ale jest również zapis, że firma, z którą mam umowę jest podmiotem przetwarzającym dane i ponosi za powierzone dane odpowiedzialność na zasadch określonych w RODO. W takim przypadku chyba nie muszę tego dodatkowo zgłaszać do UODO, prawda?

Pozdrawiam

Marta

Pytanie nie o RODA ale o cookies. (Jeśli zły temat to proszę o przeniesienie do odpowiedniego).

Mam pytanie odnośnie mechanizmu cookies. Chodzi o wyrażanie lub nie, zgody na cookies reklamowe i marketingowe. W świetle obecnych przepisów obecny mechanizm używany w Shoperze nie jest zgodny z obowiązującymi przepisami, ponieważ takie zgody trzeba uzyskać przed załadowaniem cookies. Czyli, najpierw informujemy, potem odbieramy zgodę lub nie i wówczas ładujemy cookies, lub nie. Obecnie klient nie ma możliwości, aby się zgodzić lub nie na poszczególne cookies - jest odesłanie do polityki prywatności i komunikat o ustawieniach cookies w wyszukiwarce; klient może tylko zaakceptować cookies za pomocą X.
Stąd pytanie, czy będzie może robione coś w tym kierunku, aby ten mechanizm wyrażania zgód był dostosowany do obecnych przepisów? Chodzi mi mniej więcej o mechanizm zastosowany w tym sklepie: https://letresor.pl/