Jump to content
składsportowy.pl

Automatyczne wyłączanie produktów o stanie zerowym

Recommended Posts

Automatyczne wyłączanie produktów o stanie zerowym.

Przy 20000 produktów nie mogę wyświetlać w sklepie produktów których nie ma, bo przykrywają produkty które mogę sprzedać ...

Ręczne sprawdzanie nie ma sensu - mam automatyczną synchronizację z crm i musiałbym robić to co 5 min.

Nie jesteśmy pewni, czy wyłączenie takich produktów jest optymalnym rozwiązaniem - wtedy Twój potencjalny klient, który trafi z organica na taki link, otrzyma odpowiedź w postaci błędu 404. Ponadto takie rozwiązanie nie wpływa korzystnie na samo pozycjonowanie sklepu. 
Jak sądzisz, może lepszym wyjściem byłaby opcja pokazywania na końcu takich produktów?

Nie nie jest dobrym pomysłem bo mam jak wspomniałem pełno produktów jest wiele opcji żeby nie tracić ruchu :

1. Nieaktywny produkt jest nie widoczny na stronie ale widoczny pod bezpośrednim linkiem ...

2. Nieaktywny produkt przekierowuje na stronę jego kategorii z informacją że produkt już jest niedostępny

....

Dzień dobry, 

Dla nas to również duża sprawa i jedna z kilku największych wad oprogramowania Shoper. Planujemy przeniesienie dużego sklepu na tą platformę i jest to na tą chwilę jedna z 2 największych wad jakie zauważamy. 

Sugestia Pani Joanny że to ma znaczenie w pozycjonowaniu, jest słuszna, ale nie do końca. Oprócz ważnego dla sklepu pozycjonowania jest rzecz ważniejsza - zadowolenie klienta przy kontakcie ze sklepem podczas przeglądania oferty.

Niema nic bardziej irytującego od strony klienta przeglądającego sklep jak ciągłe napotykanie na produkty które się wyświetlają, a których tak naprawdę niema. A my jako sklep otrzymujemy częste pytania (pomimo oznakowania że produkt niedostępny) czy może jednak jest? 

Klient co prawda wejdzie, ale i tak zobaczy że produktu niema - a zamiast błędu 404 można wyświetlać komunikat że produkt jest niedostępny i zaprosić do przeglądania innych podobnych produktów z tej kategorii. 

Ponadto w naszej branży sportowej są produkty których sprzedaż kończy się po jednym sezonie i więcej ich nie będzie dlatego powinny po prostu znikać także z organicznych wyników.   

Rozumiem że są branże dla których to nie jest problem i taka funkcjonalność nie jest im potrzebna. Dlatego prosimy o przyglądnięcie się temu problemowi i wprowadzenie poprawek które dadzą nam sklepom wybór - produkty znikają lub nie i wtedy każdy sklep nie zależnie od branży na tym skorzysta. 

I mam tu na myśli takie rozwiązanie że gdy stan magazynowy każdego z wariantów osiąga zero produkt przestaje być widoczny w sklepie. Dodatkowa sugestia - Stan magazynowy produktu który posiada warianty (u nas każdy) powinien być zawsze sumą ilości sztuk dostępnych wariantów - teraz jest oddzielnym bytem i także to nie jest dobre bo stan magazynowy produktu trzeba ręcznie kontrolować. 

Będę wdzięczy za odpowiedź w tej sprawie,

Dziękuję.   

Ok, przekonaliście mnie - dziękuję za naświetlenie tego tematu. Mamy też w tej sprawie sporo zgłoszeń z innych źródeł i mogę już na pewno powiedzieć, że zajmiemy się tym. 

Ciężko jeszcze określić termin, ale jest to na pewno na naszej liście "to do".

Dnia 16.05.2018 at 15:33, Joanna Worona napisał:

Ok, przekonaliście mnie - dziękuję za naświetlenie tego tematu. Mamy też w tej sprawie sporo zgłoszeń z innych źródeł i mogę już na pewno powiedzieć, że zajmiemy się tym. 

Witam. Odnosząc się Pani wypowiedzi chciałem zapytać czy da się już ustawić sklep tak aby nie pokazywał produktów ze stanem 0 ?? 

Dnia 16.05.2018 at 15:33, Joanna Worona napisał:

Dzień dobry

Czy ten temat jest już zrealizowany? U mnie też pojawiła się konieczność automatycznej dezaktywacji produktu w momencie, gdy wszystkie warianty są sprzedane (stan =0). Proszę o wskazówkę gdzie to skonfigurować.

@FitnessHome nie strasz ;x Niedawno przeniosłem się na shopera z innej platformy, gdzie z tym akurat nie było problemu.
W moim sklepie są raczej krótkie serie ubrań, w różnych wariantach. Póki co, mam tylko około 200 aktywnych prouktów i niewiele zamówień, więc z filtrami mogę sobie przejrzeć stany zerowe poszczególnych wariantów i później przejrzeć drugi raz, żeby poukrywać prodykty gdzie nie mam już żadnych sztuk, ale nie wyobrażam sobie takiego działania w większej skali. 

Zdecydowanie brak sumowania ilości poszczególnych wariantów oraz brak autoukrywania zerowych stanów to jeden z największych minusów tej platformy jak dla mnie.

@DavidFirley trzeba było najpierw przewertować to forum, 90% sugestii klientów nie jest w ogóle branych pod uwagę, prawda jest taka że jakby nie to że straciłem sporo godzin (oraz pieniędzy) na modyfikacjach Shopera, to dawno bym już przeszedł na inną platformę, chociażby na Prestashop z milionem funkcji i dodatków. Takie rzeczy jak domyślne sortowanie produktów (od ilości sztuk np.), auto-ukrywanie niedostępnych i sumowanie sztuk wariantów to jest podstawa w sklepie.

Wyłączanie produktu nie jest dobrym pomysłem, ale fajnie by było gdyby produkty o stanie zerowym automatycznie dostawały priorytet 0, dzięki czemu spadną na ostatnią stronę, gdzie nie będą razić klientów.

Witam

Ten sklep ma znacznie więcej poważniejszych wad np. nie wszystkie zdjęcia się indeksują pod nazwą którą opisaliśmy zdjęcie, sklepy nie przekazują do Google takich parametrów jak sku, isbn, aggregateRaiting, priceValidUntil co powoduje niższą pozysję w wyszukiwarkach i to nie jedyne wady. Więc może zbierzemy grupkę chętnych do zrobienia własnej platformy która będzie bez wad i błędów, będzie lepiej i taniej. Zapraszam do kontaktu tel.663326333 www.kupcochcesz.pl