Jump to content
vasco

Aplikacja Shoper RODO

Recommended Posts

Witam
Według webinaru YT miała być dostępna aplikacja Shoper RODO zawierająca kreator dokumentacji przetwarzania danych osobowych: analiza ryzyka ,opis  procedur i środków ochrony danych, rejestr czynności przetwarzania z wytycznymi do stosowania, dokumentacja dla pracowników, rejestr czynności przetwarzania. Nie ma w chwili obecnej tej aplikacji, czy i kiedy będzie dostępna?

może to wynikać, z dwóch kwestii moim zdaniem

- nie zostało jeszcze udostępnione dla wszystkich sklepów (zwłaszcza licencji samodzielnych)

- nie masz aktualnie wykupionej asysty a aplikacja Shoper Regulaminy wymaga minimum wersji 5.8.21

1 minutę temu, OPTO napisał:

może to wynikać, z dwóch kwestii moim zdaniem

- nie zostało jeszcze udostępnione dla wszystkich sklepów (zwłaszcza licencji samodzielnych)

- nie masz aktualnie wykupionej asysty a aplikacja Shoper Regulaminy wymaga minimum wersji 5.8.21

Posiadam aktualną licencję na wersję platynową sklepu, nie jest to licencja samodzielna.

Do aplikacji tej Shoper RODO wymagana jest aplikacja Shoper Regulaminy? Tego nie wiedziałem, myślałem że zostanie to udostępnione jako osobna aplikacja.

1 minutę temu, OPTO napisał:

może mówimy o tej samej aplikacji inaczej nazywanej?

Możliwe w webinaru była podana nazwa Shoper RODO a w zakładce aplikację widnieje jedynie Shoper Regulaminy, temu zadałem to pytanie gdyż nie wiem że ta aplikacja będzie wystarczająca do przygotowania odpowiedniego regulaminu, czy pojawi się druga która właśnie o nazwie Shoper RODO, w sumie było by to dość głupie posunięcie skoro istnieje już aplikacja z regulaminami.

bo RODO lepiej się niesie niż regulamin ;)
poza tym co może zrobić appka i tak wymagane są działania po stronie użytkownika, których nikt poza osobą z dostępem i prawami admina w panelu nie zrobi

Rzeczywiście o takiej opcji jak chęć uzyskania większego zasięgu po przez sprytną manipulacją słowami kluczowymi nie pomyślałem. Teraz już wszystko wiem.

Będę 2 aplikacje ;) Pierwsza - Shoper Regulaminy i jest ona już udostępniona. Druga Shoper RODO, o której Tomek wspominał w webinarze i jest ona teraz w fazie testów. Najprawdopodobniej udostępnimy ją z początkiem przyszłego tygodnia.