Jump to content
Sign in to follow this  
sfin44

Klient z FV widoczny od razu w panelu

Recommended Posts

Cześć,

większość moich Klientów nie prosi o FV, a wystarczy im paragon. ok. 5% prosi, ale w natłoku Klientów często nie widzę, że ktoś wpisał NIP, więc prosi o FV. Czy można takich Klientów jakość wyróżnić? Jakąś ikoną, żeby od razu było wiadomo, że potrzebują FV?

Aktualnie trwają już prace nad filtrowaniem. Z tego, co udało mi się ustalić, będzie można takich klientów wyłapać za pomocą filtra (raczej nie będzie to ikona, choć przekazałam także Twoją propozycję oznaczenia klientów z NIP, być może programiści uwzględnią również takie rozwiązanie).

Chciałbym rozszerzyć ten wątek. Jeszcze większym problemem jest to, że kiedy klient chce otrzymać fakturę VAT na osobę prywatną i nie podaje NIPu ani nazwy firmy, ale zaznacza opcję, że chce otrzymać fakturę, w panelu administracyjnym shoper w ogóle tego nie widać. I to jest poważny problem. Nie widzimy tego, wystawiamy paragon fiskalny, a klient po otrzymaniu towaru dzwoni lub pisze z pretensjami, że prosił o FV, a dostał paragon. I cała wina oczywiście spada na sprzedawcę, a nie na niedorozwiniete oprogramowanie shoper. 

Weźcie przykład z Allegro. Tam jest to jasno pokazane w podsumowaniu zamówienia. Jeśli ktoś chce otrzymać FV, to wyraźnie jest to napisane i podane są odpowiednie dane.

Również chciałem poruszyć ten wątek. Byłoby optymalnie, gdyby klient mógł zaznaczyć "chcę fakturę VAT" i żeby taka informacja wyświetlała się w panelu zamówienia. W tym momencie w miejscu "dane do faktury" nic nie wnoszą. Pojawiają się informacje, które nie świadczą o tym, że ktoś taką fakturę potrzebuje. Bardzo proszę, zajmijcie się szybko tą sprawą. Ułatwi to życie wszystkim.

• Like 1

Po zaznaczeniu checkboxu "chcę otrzymać fakturę VAT" powinien wyświetlić się nowy kwestionariusz (dla danych do faktury). Dostawa może być bez faktury do osoby prywatnej jak i firmy. Często pracownicy robią prywatne zakupy z dostawą do swojego miejsca pracy. W Shoper jest to jakoś na odwrót. "Dane adresowe" są tak naprawdę danymi rozliczeniowymi. Kwestionariusz z Allegro powinien być tutaj wzorcem.

804088934_Beztytuu.thumb.png.5cd478998c2d853e573e5aaa15340f89.png