Jump to content
pawel.szobski

warianty produktu a zmiana ceny produktu

Recommended Posts

Dzień dobry. Przy definiowaniu produktów wielowariantowych istnieje, poprzez panel administratora, istnieje możliwość przypisania różnym wariantom różnych cen. Odbywa się to na zasadzie zdefinowania określonych, osobnych cen dla poszczególnych wariantów, lub wskazania +/- wzrostu ceny o X zł lub dany %. Jeżeli dany produkt może być skonfigurowany i dopasowany do potrzeb klienta w zakresie kilku cech, wielowariantowość sprawdza się tu jako świetne narzędzie do "konfigurowania" produktów niestandardowych. Wg mnie, do dosokonałości, brakuje jednak jeszcze jednej rzeczy... W zależności od wybrania poszczególnych opcji wariatnów cena produktu zmienia się. Zmianę tę widać niestety jedynie w cenie całkowitej produktu netto/brutto nad przyciskiem "do koszyka". O wiele bardziej przejrzyste dla klienta byłoby gdyby wzrost lub spadek ceny w zależności od wybranego wariantu był widoczny od razu na liście dostępnych wariantów w formacie np. (+/- X.XX zł). Jest to rozwiązanie spotykane bardzo często w sklepach internetowych. Załączam screen z naszego sklepu, gdzie przykładowo pokazałem jak coś takiego mogłoby wygladać. Na szaro, obok dostepnych wariantów modelu szafy, dopisałem w Paincie :) jak zmieni się cena po wybraniu danego wariantu.

Konsultowałem się w tej sprawie z firmą, która wprowadziła nam kilka zmian graficznych do szablonu (np. to, że wybór wariantów dostepny jest pod galerią zdjęć i jest zatytułowany jako "Konfiguracja produktu") i dostałem informację, że ta zmiana wymagała by ingerecji w oryginalny kod silnika Shopera. 

Przytoczony przykład pochodzi ze strony: http://sklep.polskiesejfy.pl/pl/p/Konsmetal-SD0/2515. Można tu sprawdzić jak zmienia się cena w zależności od wybrania różnych opcji wariantów. 

shoper.JPG

Dziękuję za szczegółowy i obrazowy opis zapotrzebowania, przesłałam Twoją propozycję do naszego działu rozwoju. Zajmiemy się jej analizą. Gdy otrzymam więcej informacji, dam znać w tym wątku.

• Like 1

Jak najbardziej byłaby to bardzo pomocna rzecz dla klientów tak jak np jest to na stronie http://ecospa.pl/produkt/olejek-bergamotowy-fcf-bez-bergaptenu

Jak rozmawiałem kilka lat temu nie jest to łatwa poprawka (np dodanie tylko dodatkowej zmiannej) ale myślę że warto byłoby to zrealizować, przy okazji zmieniając mechanizm obsługi przełączania wariantów.

Obecnie niepotrzebnie na stronach produktów z wariantami w kodzie strony są obecne wszystkie warianty a javascriptem są ukrywane warianty niedostępne dla produktów, jest to nie potrzebny nadmiar kodu - warto byłoby przerobić ten mechanizm.

Zgadzamy się, że jest to fajna opcja i wygląda bardzo czytelnie dla potencjalnego klienta. Będziemy pracować nad jej wdrożeniem.

Przekazałam Kierownikowi Produktu również uwagi o kodzie strony - on również będzie przerobiony.