Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

Prowadziłem działalność gospodarczą, zamknąłem ją we wrześniu 2017 r. Zmieniłem konto resellerskie w Shoper z firmowego na indywidualne. W ostatnim czasie zdobyłem kolejnego klienta i wszystko ok, prowizja naliczana jest poprawnie. Zebrało się już kilkaset zł, a jak chciałem je wypłacić pojawił się problem.

Nie mogę wystawić faktury, bo nie mam działalności gospodarczej i nie planuje jej ponownie zakładać. Nie mogę też wystawić faktury jako osoba prywatna zgodnie z tymi nowymi przepisami, bo nie minęło 60 miesięcy od zakończenia działalności. Kontaktowałem się w tej sprawie z BOK Shoper. Nie ma rozwiązania. Była sugestia, że mogę dokonać cesji na jakąś zaprzyjaźnioną firmę. Takie rozwiązanie odpada. Może istnieje inne rozwiązanie? A co w przypadku, jak będzie grudzień i będę miał obowiązek wystawienia faktury, bo przekroczyłem kwotę 500 zł?

Proponuję umożliwić w takich przypadkach jak mój ponownie podpisywania umowy zlecenia na wypłatę prowizji.

Fajne forum, polecam, bardzo przydatne. Sprawę sam sobie rozwiązałem. A można było odpowiedzieć chociaż "nie ma takiej opcji", "nie wiem ale się dowiem". 

Pozdro. Post do usunięcia. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.