Jump to content
Sign in to follow this  
ArekRedTel

Ceny hurtowe uwzględniające warianty produktów

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie dotyczące ustalania cen hurtowych przy produktach, mianowicie:
Posiadam sklep, w którym chciałbym wprowadzić ceny hurtowe dla danych grup klientów, jednakże produkty sprzedawane w sklepie wymagają podania wariantów cenowych. Wiem jak ustalić ceny hurtowe dla grup na dane produkty, jednakże warianty cenowe dla tych produktów pozostają niezmienione i nie może ich tyczyć się cena hurtowa. Pokażę to na przykładzie.
Na pierwszym zrzucie ekranu widzimy ustaloną cenę produktu, wraz z cenami hurtowymi 1 i 2. Na drugim natomiast mamy ceny poszczególnych wariantów produktów, dla których już niestety nie jestem w stanie ustalić cen hurtowych. W takim przypadku cena hurtowa nie jest przypisywana całemu produktowi, czy usłudze, tylko jego "podstawowej" wersji, co nie działa w taki sposób, w jaki chciałbym, aby działało.

Pytanie moje brzmi czy istnieje sposób aby taką cenę hurtową przypisać poszczególnym wariantom?

nr1.png

nr2.png

A czy planujecie wprowadzić postulowany w wielu postach od ładnych kilku lat zmienną cenę w zależności od ilości, że jeden produkt ma rożne ceny w zależności od wpisanej ilości, czyli np. minimalna ilość produkt X to 100 szt, od 100 do 499 kosztuje 10 zł, od 500 do 999 szt. 9,50 zł, od 1000 do 1900 9,00 itd., a produkt Y minimalnaa ilości to 20 szt. - od 20 do 49 kosztuje 90 zł, od 50 do 99 - 88 zł, od 100 do 199 - 85 zł, od 200 do 299 - 82 zł ... itd.

Wiem, że czekacie również na zmienne ceny w zależności od ilości sprzedawanych sztuk - jest to opcja, którą z całą pewnością mamy w kolejce do realizacji, ale z tego, co udało mi się ustalić, trzeba jeszcze na nią poczekać (końcówka 2018 lub początek 2019). 

Każda zapowiedź cieszy, ale już tych zapowiedzi trochę było i liczymy, że w końcu coś w tym temacie drgnie.

Myślę, że ważne będzie połączenie: (1) możliwości zdefiniowania minimalnej ilości danego produktu lub pozostawienie pustego pola, wówczas klient może kupić dowolną ilość + (2) ustalenie ceny jednostkowej przy różnych progach ilościowych + (3) nieprzeoczenie, że warianty też są istotne i w zależności od wyboru przez Klienta ilości doliczają określone usługi dodatkowe do ceny podstawowej.

Przy zestawach nie pomyśleliście żeby warianty wpływały na cenę zestawu i w ten sposób nie jest to do końca wykorzystana możliwość wdrożenia do sklepu.

A może warto by przemyśleć trochę inny sposób współpracy Programiści - Użytkownicy. Może warto nakreślić: IV kwartał 2018 zamierzamy wprowadzić X, Y, Z ... - i na podstawie tych informacji od Was - użytkownicy mogliby wpisywać własne sugestie dotyczące tego konkretnego rozwiązania. Dzięki temu programiści nie musieliby myśleć co jak rozwiązać, ponieważ dostawaliby dna tacy podane oczekiwania użytkowników. Dodatkowo wprowadzaliby rozwiązania w danym zakresie oczekiwane przez użytkowników.  Sądzę, że taki model współpracy byłby wręcz wzorcowy.

Dziękuję za dodatkowe uwagi - będziemy o nich pamiętać.

Pomysł dotyczący innego sposobu współpracy na linii Programiści - użytkownicy nie jest łatwy do zrealizowania, ponieważ oczekiwania naszych użytkowników bywają diametralnie różne i często wykluczające się. Nierzadko też sugerowane sposoby wdrożenia mogą spowodować zakłócenia działania istniejących już rozwiązań - nie jestem w tym zakresie specjalistą, więc nie będę brnąć w szczegóły, z doświadczenia jednak wiem, przekazując Wasze sugestie i zapotrzebowania, że nie wszystko w realizacji jest tak proste, jak wygląda z zewnątrz.

Obecnie przyjęliśmy taki sposób działania, że zbieramy wszystkie sugestie, ze wszystkich dostępnych kanałów kontaktowych - zbieramy je w jedno miejsce, a osoby zajmujące się planowaniem rozbudowy poddają je analizie.

Na pewno jednak nie "spoczywamy na laurach" i będziemy szukać rozwiązań również w tym kierunku, aby komunikacja między nami była coraz lepsza.