Jump to content
ADB

Zdjęcia

Recommended Posts

Witam, mam problem ze zdjęciami ponieważ strasznie zmieniona jest jakość.  Przed wstawieniem na stronę zdjęcia są zmniejszane tak aby ładowanie było szybsze, pomimo tego i tak są bardzo słabej jakości wręcz są zamazane. I teraz moje pytanie co jest przyczyną c mogę zmienić ? Ponieważ jest to dla mnie nie dopuszczalne.

Shoper nie zmienia jakości zdjęć - będą widoczne w takiej formie, jak zostały wstawione. 

Wstaw do galerii zdjęcia takiej jakości, jaką uznasz jako akceptowalną, nawet kosztem dłuższego ładowania. 

Witam. Również mam ten sam problem i nie zgodzę się z tym, że jakość nie jest zmieniona. Porównuję zdjęcie zapisane na laptopie i wyświetlane na stronie - różnica jest kolosalna. 

Podbijam zatem pytanie.

również nawet jak ustawiłem max na miniaturki i wstawiąłem czy to jpg czy png to jednak w białej przestrzeni robi się pixeloza
w starszych wersjach z możliwością FTPa można było to podmienić pliki zrobione samemu
teraz wygląda to strasznie.
Może jakiś standard zdjęć ??
teraz to metoda prób i błędów aby wyglądało to dobrze. 

Nie jest prawdą, że Shoper nie kompresuje zdjęć. Kompresuje, takie jest oficjalne stanowisko firmy.

www.shoper.pl/blog/shoper-pomaga-w-szybszym-ladowaniu-strony-twojego-sklepu/

"Od teraz każdy, kto sprzedaje za pośrednictwem naszej platformy, podczas ładowania do panelu sklepu zdjęcia produktu w formacie .JPG – korzysta z wbudowanego systemu, który optymalizuje wgrywane pliki graficzne."

Jednak robi to tak nieudolnie, że zdjęcia tracą bardzo dużo na jakości. W szczególności białe tło, które po kompresji zmienia się w biało-szarą siatkę, co daję efekt szarości, a po powiększeniu widać siatkę, co prezentuje załączone zdjęcie.

Problem zgłoszony w kwietniu do obsługi shopera został zbagatelizowany, zalecono wgrywać png, po kompresji w TinyPng. Jednakże, ten format nawet po kompresji waży 3 razy więcej niż np. kompresja 10 jpg z photoshopa (a to praktycznie żadna kompresja) i prawie 10 razy więcej niż zdjęcie jpg skompresowane przez np optimizille. Więc pytanie o sens takiego rozwiązania.

Jeżeli ktoś jeszcze zauważył utratę jakości, w szczególności z białym tłem niech pisze. Może coś z tym zrobią, chociaż nie jestem takim optymistą.

kompresja.jpg

Edited by Rysiek

Dnia 18.09.2020 at 23:04, Katis napisał:

Portale społecznościowe pomniejszają automatycznie rozmiar pliku przesyłanego nic  z tym nie zrobisz. 

To prawda, niektóre portale społecznościowe poddają zdjęcia kompresji. Tylko co to ma wspólnego z Shoperem, który jest profesjonalną platformą obsługującą sklepy internetowe i powinien również stosować profesjonalne rozwiązania. A poddawanie zdjęć tak widocznej kompresji, mimo iż na rynku są lepsze rozwiązania i ignorowanie tematu takim rozwiązaniem do końca nie jest.

Edited by Rysiek

Faktycznie jest duży zjazd w jakości, szczególnie gdy mamy porównanie do innych platform sprzedażowych.

Z początku nie zauważyłem, ale ktoś mi zwrócił uwagę i wtedy czar prysł...

Oba zrzuty 1:1 przedstawiają ten sam plik obrazka w dwóch różnych sklepach.

DRAMAT

sklep.jpg

Co więcej, system pokazuje TEN SAM obrazek w różnej jakości w dwóch miejscach, przedziwne...
Po lewej "strona produktu", po prawej "galeria produktu".

Ludzie, zróbcie z tym coś, bo kiszka jest.

Zrzut ekranu 2020-10-2 o 20.45.02.png

Edited by Paweł Jońca

Zdjęcia na tej platformie to jakaś porażka. Oprócz poruszonego w tym wątku problemu z jakością, istnieje problem automatycznego obracania zdjęć. Importujemy z aparatu kolekcję zdjęć. Wyświetla się ona w systemie prawidłowo, w smartfonie prawidłowo. A tu shoper po wgraniu część zdjęć obraca a część nie. Problem rozwiązałaby funkcja obrócenia zdjecia w panelu, ale niestety tej funkcjonalności ekipa shopera nie doda. 

Ja sie zmywam z końcem umowy.