Jump to content
michu_ch

Dostawy - Paczkomaty - Mapa ?

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie konfiguracji opcji DOSTAWY , a mianowicie Paczkomaty. Udało mi się skonfigurować dostawę myślę poprawnie. O ile dla mnie jest w miare ok, ze strony klienta prawdopodobnie zacząłbym rzucać klawiaturą jeśli zobaczyłbym przy wyborze swojego paczkomatu coś takiego...

447497124_Beztytuu2.jpg.bb3e6bac9ce99c91980d1cefa3106a1e.jpg

Czy da radę skonfigurować tą opcję tak aby wyświetlała się mapka z dostępnymi paczkomatami w okolicy ???

Widziałem to na wielu innych sklepach i chciałbym skonfigurować to właśnie w ten sposób.

Będę wdzięczny za odpowiedź ?

na podstawie kodu pocztowego wybiera najbliższe paczkomaty

w 95 % to wystarczy

ale przydała by się mapa jak na allegro i innych platformach sklepowych

Wybór na podstawie listy posortowanej wg symbolu paczkomatu jest praktycznie niemożliwy - kiedy klient nie zna symbolu (a skąd miałby znać?) rzecz skończy się porzuceniem zamówienia. Kolejna fatalna niedoróbka.

Właśnie zakończyła się dyskusja na ten temat z działem wsparcia Shoper. Najpierw dowiedziałem się, że lista jest posortowana wg nazw miejscowości i nie powinno być problemu z odnalezieniem i wybraniem odpowiedniego paczkomatu w danym mieście. Kiedy pokazałem, że to nieprawda, bo lista jest posortowana wg symbolu paczkomatu (co widać też na powyższym zrzucie michu_ch), to sprawa została zamknięta stwierdzeniem, iż lista jest pobierana z serwerów InPostu - i tyle, a moja sugestia, aby coś zrobić z tym fantem, została przekazana do działu rozwoju aplikacji.

Pięknie dziękuję. Sprawa jest ważna, sklep nie jest po to, by odstraszać klientów takimi koszmarkami.

To ja dorzucę jeszcze problem z tym, że przy wyborze dostawy paczkomatem klient podaje dane firmowe do faktury, a nie ma osobnego pola na kod pocztowy i adres dostawy (który jest inny niż dane do faktury). Wtedy musi szukać paczkomatu ręcznie co jest frustrujące.

Może lepsze GUI do paczkomatów pojawi się wcześniej niż w 2077. Jakimś cudem nawet najprostsze systemy do sklepów internetowych maja normalną mapę InPostu z paczkomatami i nie idą na łatwiznę.

Problem może wystąpić niezależnie od tego, czy podaje się adres do wystawienia faktury inny niż adres dostawy. Po prostu w każdym przypadku powinna być możliwość łatwego wskazania paczkomatu docelowego - powinno to być od początku oczywiste. W tej chwili użytkownik dostaje listę paczkomatów posortowaną wg symbolu paczkomatu, co daje chaotycznie rozrzuconą listę miejscowości.

Pewnie nie, ale na pewno idą pełną parą pracę nad jakąś nową usługą premium albo integracją z allegro :). Jaki jest sens płacić za dodatkowe wsparcie czy usługi, skoro to za co już płacę jest do bani?

u mnie w sklepie po dokonaniu zakupu wyskakuję komunikat "błąd podczas pobierania listy paczkomatów. spróbuj za chwilę" i nie można dokończyć transakcji. proszę o pomoc

Edited by fantel