Jump to content
Sign in to follow this  
KasiaP

dodanie do koszyka produktu z 0 stanem magazynowym

Recommended Posts

Witam, 

Zgłaszam błąd - na shoper z poziomu karty można dodać do koszyka produkt z zerowym stanem magazynowym.
Nie tylko można dodać 100 szt. tego produktu do koszyka  - system nam nawet to ładnie przeliczy na np. 50 tys. zł. :-) 

Jeśli ustawimy, że mamy 5 sz. , możemy nawet dodać 500 szt - Shoper nam wszystko pięknie przeliczy. 

I tu moja rada dla programistów: komunikat Ilość produktów w koszyku przekracza dostępny stan magazynowy. 
Aktualnie dostępna ilość to: ....................... - 1 szt. . 

powinien się pojawić na poziomie karty, a nie koszyka, który przelicza coś czego po prostu nie ma? 
Czyli - dodaję do koszyka np. 5 szt. czegoś czego mam 3, to na poziomie karty produktu pojawia się o tym informacja. 

Ilość produktów przekracza dostępny stan magazynowy. Aktualnie dostępna ilość to: ....................... - 3 szt. . 

Koszyk nie jest od przeliczania czegoś czego fizycznie nie ma, poza tym informacja może być mało widoczna już w koszyku,
klient np. robiąc zakupy, dodając do koszyka produktu bez przechodzenia do koszyka, poprzez opcję kontynuuj zakupy, 
potem może być niemile zaskoczymy, gdy zobaczy, że dodał coś do koszyka, a w koszyku tego nie ma? Przecież nawet na górze
na podglądzie jest podsumowanie i ilością i sumą - co wprowadza w błąd osobę, która robi zakupy na stronie bez zaglądania do koszyka. 
A chyba podgląd po to jest aby sugerował co FAKTYCZNIE mamy w koszyku? 

Tak myśląc logicznie, jak można dodać do koszyka coś czego nie ma?  

Proszę o rozpatrzenie mojej sugestii. 

Katarzyna 

Można sprzedawać produkty, których nie mamy w magazynie - możemy je zamówić, wyprodukować itp.

W konfiguracji / Sprzedaż i dostawy / Zakupy / Składanie i realizacja zamówień 

można ustawić "Pozwalaj na zakupy większej ilości produktów niż jest w magazynie"

Witam Pana, problem z tym, że ja mam tam ustawione na NIE - przy Pozwalaj na zakupy większej ilości produktów niż jest w magazynie.

U mnie sytuacja jest taka, że sama nie wyprodukuję 100 szt. a np. mam końcówki kolekcji, która jest dostępna tylko w moim sklepie i mam np. 2 szt. a nie 100 szt. 

A dzwonią do mnie agencje, ze chcą kupić 100 szt. - bo do koszyka można dodać, ale potem w koszyku, że są 2 szt, to czy na pewno są 2 szt, może 89 szt. się jednak znajdzie? 

Bo system przeliczył i oni chcą to kupić? 

Pozdrawiam, 

Musiałby być dodatkowo przycisk w panelu admin: 

Pozwalaj na na dodawanie do koszyka  większej ilości produktów niż jest w magazynie. TAK/NIE 

U mnie tego brak,  do woli można dodać coś czego nie ma, nie kupię i nie wyprodukuję w żaden sposób. 

A tylko irytuję klientów dając im złudzenie, że kupią coś czego nie ma?. Zaglądają do koszyka, a tu pusto?

To tak jakby w sklepie stacjonarnym wypełnić koszyk po brzegi a przy kasie dowiedzieć się, że można z całego koszyka kupić tylko 1 produkt :-) 

Tragedia! Kto to w shoper wymyślił ?